DGR 2018

The Distinguished Gentleman's Ride (DGR) je celosvětová charitativní akce na podporu výzkumu léčby rakoviny prostaty a mužského duševního zdraví (prevence sebevražd).

Akci založil Mark Hawwa v roce 2012 v Sydney v Austrálii.

Akce se vyznačuje vytříbeným chováním jezdců, kteří jsou oblečeni jak praví gentlemani. Tvídová saka, hedvádné vesty, naleštěné boty. Tito džentlmeni, bez ohledu na pohlaví, prohánějí některý ze svých motocyklů. Tématicky se k nim hodí: café racery, bobbery, klasické motocykly (veterány) i v moderním hávu, flat tracky, scramblery, klasické choppery, brat style motocykly, classické skútry a klasické sidecary

 

Od roku 2014 tuto akci celosvětově podporuje výrobce motocyklů Triumph.

Od roku 2016 se přidala hodinářská firma Zenith a klasický anglický výrobce helem Hedon.

Trocha čísel z nedávné historie:

V roce 2012 se zúčastnilo přes 2.500 motorkářů z 64 měst.

V roce 2013 již bylo přes 11.000 účastníků ze 145 měst celého světa a sponzoři darovali přes $277tis. (USD) na výzkum rakoviny prostaty.

V roce 2014, přes 20.000 účastníků v 257 městech a 58 zemích světa se ziskem přes $1.5mil (USD).

V roce 2015, více  jak  37.000 účastníků v 410 městech ze 79 zemí se ziskem $2.3mil (USD).

V roce 2016, více jak 57.000 účastníků v 505 městech z 90 zemí světa a zisk přes $3.6mil (USD).

Roku 2017 se zúčastnilo této akce přes 93.000 džentlmenů a vybralo se celkem přes $4.85mil (USD)

Každému zaregistrovanému jezdci se na oficiálních stránkách vytvoří "účet" a na tomto účtu může být onen džentlmen sponzorován. Veškeré sponzorství putuje rovnou na účet Movember Foundation.

Například Tomáš Kníratý by se chtěl zúčastnit jízdy DGR 2018 v Turnově. Na stránkách DGR si založí profil na jízdu Turnov. On i všichni ostatní tak uvidí jeho fotku i údaje o motocyklu, na kterém pojede.
 
Jak se Tomáš zaregistruje?
Na hlavní stránce (www.gentlemansride.com) uprostřed obrazovky stiskne REGISTER NOW.
 
01 souhlas
Zde musí odsouhlasit podmínky registrace.
 
02 osobní údaje
Pak už si vytvoří svůj účet, kde vyplní osobní údaje a heslo...
 
03 jízda
...a vybere Turnovskou jízdu.
 
04 hotovo
hlavní část je dokončena. Tomášovi přišly další informace do emailu. Tomáš už může přijímat dary od kamarádů a známých a také si může postupně doplnit svůj profil.
 

Pokud se Tomášův syn Holobrádek rozhodne přispět na mužské zdraví, vstoupí na web, na úvodní stránce stiskne tlačítko DONATE, najde Českou republiku, klikne na tlačítko VIEW RIDERS, na další stránce rozklikne nabídku skrývající se pod políčkem - Select Ride, vybere město Turnov. Pak uvidí seznam jezdců, kde najde i Tomáše Kníratého a u něj tlačítko SPONZOR. Otevře se profil jeho táty, pak už stačí poslední klik na SPONZOR ME, vyplní částku a další údaje a je hotovo.

Jako sponzor svého táty bude viděn v jeho profilu jako podporovatel, včetně volitelné krátké zprávy - třeba: užij si jízdu, táto! Samozřejmě Holobrádkovi Kníratému příjde faktura za podporu a vzhledem k jeho věku 13 let si ji nemůže dát do daní. Tomáš z těchto peněz nemá vůbec nic. Je tedy jen jakýmsi "ambasadorem" mezi kamarády, kteří chtějí něco podpořit, ale nevědí jak.

V letošním roce můžes i TY pomoci! Od 1. srpna bude možnost na stránkach http://www.gentlemansride.com registrace do Turnovské jízdy.

Oprašte svoje "babičky", nacpěte dýmky, upravte kníry, nažehlete puky a dne 30.9.2018 se přijeďte ukázat na náměstí v Turnově!

 

 

TOPlist